Tajomstvá kozmetických ílov odhalené. Ako fungujú a ako ich používať, aby ste sa mohli tešiť z nádherných vlasov a pokožky?

KOZMETICKÉ ÍLY: V STAROSTLIVOSTI O TELO A TVÁR SA POUŽÍVAJÚ UŽ DLHO. MALI BY SME ICH NANÁŠAŤ AJ NA VLASY?

Dnes vám ponúkam článok, ktorý patrí do kategórie ‚Prírodné kozmetické tipy‘ – zameriava sa na použitie kozmetických ílov. Aby som k vám bola úprimná, s používaním kozmetických ílov zatiaľ len začínam. Stále sa učím, akú majú silu, avšak veľmi sa teším, že sa s vami podelím o to, čo som doteraz zistila. Možno budete prekvapení, koľko je možností použitia kozmetických ílov tak, ako som bola prekvapená aj ja.

Čo sú to kozmetické íly?

Začnem s najdôležitejšou otázkou: Čo sú to íly? Vieme – viacmenej – ako vyzerajú, ale len málokto z nás vie, čo to vlastne je? Práškované blato? Takže, zdá sa, že kozmetické íly sú len prírodné minerály. Vo väčšine prípadov ich objavíte v práškovej forme, ale keď sa zmiešajú s vodou alebo bylinným destilátom, premenia sa na blatistú kašu, ktorá tvrdne veľmi rýchlo.

Čo obsahujú?

Všetko závisí od toho, aký kozmetický íl si vyberiete. Jeho chemické zloženie závisí od miesta, z ktorého bol vyťažený a jeho typu, ale – bez ohľadu na typ – vždy v ňom nájdete väčšiu alebo menšiu koncentráciu mikro a makroprvkov. Spomedzi prvkov v ňom nájdete: draslík, horčík, železo, zinok, selén, vápnik, fosfor a mnoho ďalších. Taktiež, všetky kozmetické íly sú pleťou dobre tolerované.

Najčastejšie typy kozmetických ílov

  • Biely íl je ideálny pre suchú, jemnú a zrelú pleť, pretože čistí, vyhladzuje, vyživuje pokožku; biely íl zlepšuje prietok krvi a stimuluje samoobnovovacie procesy.
  • Červený íl je vhodný pre unavenú, zmiešanú a mastnú tvár; môže sa používať v prípade akné, rozacey a kŕčových žíl, lebo efektívne regeneruje, urýchľuje hojenie rán a zlepšuje prietok krvi.
  • Zelený íl je spomedzi všetkých kozmetických ílov najsilnejší, perfektne dezinfikuje pleť, čistí, redukuje podráždenia, vyrovnáva pH pleti, tonizuje; má regeneračný efekt; zelený íl je známy tým, že zmierňuje celulitídu a strie.
  • Ružový íl je vhodný pre citlivú, podráždenú a problematickú pleť (napr. akné, jazvy, diskolorácie), lebo je skutočne dobrý na čistenie, upokojovanie iritácií a povzbudzovanie samoobnovovacích procesov pleti.
  • Žltý íl sa odporúča pre unavenú, zmiešanú a mastnú pleť na obnovenie rovnováhy, poskytnutie úľavy, upokojenie a zlepšenie pleti.
  • Modrý íl je najlepšou voľbou pre suchú, jemnú a citlivú pleť, hlavne pre pleť, ktorá má nerovnomerný odtieň a čierne bodky; modrý íl má regeneračné a spevňujúce vlastnosti; je tiež vysoko výživný.

Aké sú benefity používania kozmetických ílov?

Aj napriek tomu, že kozmetické íly majú rôzne účinky, majú aj niektoré spoločné vlastnosti ako:

  • bezchybne absorbujú nečistoty
  • sú známe svojimi detoxikačnými účinkami
  • zlepšujú cirkuláciu krvi
  • môžu upokojovať podráždenie
  • vyživujú pokožku
  • podporujú samoregeneračné procesy
  • zanechávajú pleť pevnú a sviežu

Aplikácia kozmetických ílov: Telo, tvár, vlasy

Na čo môžete použiť kozmetický íl?

Vo väčšine prípadov sa kozmetické íly používajú pre svoje čistiace účinky – ako hlavná ingrediencia v maskách na tvár a peelingoch. Kozmetické íly je dobré skombinovať s bylinnými destilátmi, prírodnými olejmi a inými často používanými ingredienciami, ktoré sa používajú pri príprave domácich kozmetických produktov (napr. kyselina hyalurónová, glycerín, aloe gél, vitamínové kvapky). Môžete ich tiež aplikovať priamo na telo, hlavne ma miesta, ktoré sú postihnuté celulitídou a akné.

Viem aj to, že kozmetické íly sa perfektne hodia na aplikáciu na vlasy, avšak málokto to robí. Mimochodom, môžete ich naniesť na celú dĺžku vlasov a keď ich zmiešate s prírodným olejom, tak ich môžete aj vmasírovať do pokožky. Od kozmetického ílu môžete očakávať, že vám vyčistí pokožku, upokojí podráždenia, eliminuje lupiny. A navyše je možné, že sa vám zlepší rast vlasov.

Kozmetické íly alebo prípravky s obsahom kozmetických ílov?

Čo si vybrať: čisté kozmetické íly alebo produkty z obchodu, ktoré už obsahujú íly? Tak to je ozaj už na vás. Ak by som vám mala poradiť, odporúčala by som vám vyskúšať bežnú kozmetiku, lebo sa jednoduchšie nanáša a nevyžaduje si časovo náročnú prípravu. Keď si potom na íl zvyknete, môžete ho používať aj v čistej forme.

Moja obľúbená maska na tvár s kozmetickým ílom

ORIGINS Original Skin Retexturing Mask with Rose Clay – maska v tube, ktorá obsahuje veľké množstvo ružového ílu. Tento produkt, okrem ílu, obsahuje aj extrakt z vŕbovky, extrakt z rias, slušné množstvo esenciálnych olejov a aj jojobové estery, ktorá majú peelingove účinky. Páči sa mi jej vôňa a konzistencia, ktorá sa jednoducho nanáša. Páči sa mi aj fakt, že vám ju stačí naniesť na tvár, nechať pôsobiť 10 minút a potom ju jemne vmasírovať do tváre a opláchnuť. Jej efekt zbadáte hneď, ako si masku z tváre odstránite. Vaša pleť sa stane žiarivejšou, hladkou a zdravou. Čo je dôležité, tento produkt je účinný, ale bohužiaľ, keď si ho chcete kúpiť, tak sa pripravte, že za neho zaplatíte celý majetok.

Moja obľúbená maska na vlasy s kozmetickým ílom

L’Oreal Extraordinary CLAY MASK Pre-Shampoo Treatment na rozštiepené končeky. Bohužiaľ, nie je dostupná v každej krajine. Má nádhernú námornícku modrú farbu a zanecháva vlasy v jednom kroku perfektne čisté a ošetrené. Aj napriek tomu, že je táto maska na vlasy dosť neúčinná, skutočne ju milujem. Aby som masku naniesla dôkladne na všetky vlasy, musím použiť celkom veľké množstvo masky, a to znamená, že mi jedno balenie vydrží len 3-4 krát. L’Oreal, dáš mi väčšie balenie, prosím?

A tu je koniec môjho postu. Dúfam, že sa mi podarilo vám dať veľa vzácnych informácií a už nebudete prekvapené z účinkov kozmetických ílov, spôsobu ich nanášania, ani z iných ďalších vecí, ktoré sú spojené s týmito čisto prírodnými kozmetickými produktami. Samozrejme, ak máte akékoľvek otázky, prosím, dajte mi vedieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *